Náš příběh

Náš příběh

“Pořiďte jim hezké podložky na cvičení, ať můžou cvičit s vámi a ne na vás.”
Takhle zněla věta mé fyzioterapeutky, když jsem u ní v ordinaci, loni na podzim, konstatovala, že cvičit třikrát denně se dvěmi malými děti je občas trošku náročné. Zároveň to také byla věta, která tomuto projektu dala ten úplně prvotní impuls. Zjistila jsem, že ač je internet plný krásných designových podložek, tak pro děti jsem našla pár kousků, jejichž počet by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Vybrala jsem dvě, samozřejmě úplně stejné, aby se děti nehádaly. Myšlenka vyrábět podložky v dětské velikosti a s dětským motivem byla na světě. Nicméně ještě chvilku potřebovala spinkat a dozrávat.

“Jé, to jsou hezké podložky.”
Tohle byla věta druhá, kterou pronesla kamarádka Lidka, maminka dvou malých holčiček, když u nás byla na návštěvě. Myšlenka o vlastních podložkách byla samozřejmě rychle vyslovena, ale stejně tak rychle jsme ji zase zakecaly.

“Pojďme ty podložky vyrábět spolu”.
Věta třetí, napsaná ve zprávě Lidkou, asi hodinu potom, co jsme se rozloučily. Člověk často potřebuje ten správný impuls ve správný čas a od správné osoby. Jsme dvě maminky na mateřské “dovolené”. Míša, lektorka jógy a Lidka, učitelka výtvarné výchovy. Seznámily jsme se na cvičení pro děti a i když se neznáme dlouho, tak se známe intenzivně. Takové to, když někoho potkáte poprvé a máte
pocit, že jste na stejné vlně. Výběr motivů, šikovných ručiček, které podložky malovaly a výběr grafiků, kteří dávali designy do digitální podoby, jsme si neskutečně užily a nebojíme se říct, že podložky vznikly s hezkou energií. Věříme, že se zakoupením jedné z podložek kousek této naší hezké energie dostane i k vám a že si cvičení budou vaše děti vesele užívat.